Reportáže
Partneři
25.9.2011 Kaiser Permanente Los Angeles Triathlon (USA)

Poprvé v dvanáctileté historii Los Angeles Triathlon plavali profesionálové v neoprenu – teplota Tichého oceánu u Venice beach byla dnes cca 18°C. Teplota vzduchu ráno v době startu (07:15) cca 16°C během dopoledne povylezla jen ke dvacítce, protože bylo zataženo.
Tratě zdejšího závodu jsou už třetím rokem neměnné, takže jeden plavecký okruh se startem na pláži a několika desítkami metrů skákání proti vlnám (letos velmi mírné) po mělčině, cyklistických 40km směrem od pláže do centra a dva běžecké okruhy v downtownu s nepříjemným kopcem.
Po doskákání a doplavání k první bójce se funkce tahouna ujal Cameron Dye, za ním plaval Stuart Hayes, já vedle něho a za námi Greg Bennett a Allen Gardner. Naše skupina zůstala pohromadě až k poslední bójce, která byla cca 150metrů kolmo na břeh. Tam se strhl boj mezi mnou a Cameronem o první místo po plavání a tím pádem o cenný půl bod do celkové klasifikace. Rybník nám však vypálil Greg, který se z nás nejlépe sklouzl na vlně a jak mi v cíli řekl, po 12letech vyhrál při závodě plaveckou část.
Na kolo tak na prvním místě naskakovala společně dvojice Dye-Bennett, s odstupem 10 sekund naskakovala dvojice Ospalý-Hayes. První dva za to vzali, jak je jejich zvykem, hned od začátku a začali ujíždět. Já se potřebuji na kole vždy prvně rozjet, takže prvních 15km jsem jel cca 20 až 40metrů za Stuartem. Až po opuštění roviny na Venice Blvd a najetí přes Fairfax na Olympic Blvd, který se mírně vlní, jsem se k Stuartovi přiblížil a předjel ho.
Na 18.km nás dojel závodník K-Swiss/Trek Fraser Cartmell, který na nás po plavání ztrácel půl minuty. Se Stuartem jsme přeřadili na těžší převod a následovali ho. Na 20.km jsme na obrátce zjistili situaci – na vedoucí pozici byl k nezadržení Cameron s náskokem už více jak 2minuty. Minutu za ním jel Greg. Za námi pak byla více jak minutová díra. Během druhé půlky cyklistiky jsme se párkrát prostřídali, ale kýžený výsledek – smazání ztráty – se nedostavil. Spíš naopak. Dye zajel 40,6km za 53:12 (45,8km/h) a do depa si dovezl dvouminutový náskok. Naše trojice dojela skoro 5minut za ním. Cameron si svůj náskok v běhu před Gregem uhájil.
Já se po malém zdržení v depu propracoval během prvního kilometru na 3.místo a nejrychlejším během dne (31:04) jsem ho bez problémů uhájil.
Bedna na mezinárodním závodě je po delší době příjemným povzbuzením před finálovým závodem série, který bude v neděli 2. října v Dallasu. Mrzí mě jen, že mě porazili závodníci, kteří se mnou bojují o celkové prvenství v sérii.
Pořadí před závěrečným závodem: 1. Dye 43b. (5závodů), 2. Potts 40b. (4závody), 3. Ospalý 38b. (5 závodů), 4. Bennett 34,5b. (4 závody).