Reportáže
Partneři
28.8.2011 Life Time Chicago Triathlon (USA)

Chicago nás přivítalo přívětivým počasím – teplota kolem 25´C pro nás po českých tropech znamenala chladnější klima. Přidal se však silnější severní vítr, který udělal vlny i v uzavřeném přístavišti, kde se odehrála první disciplína. Mně se plavalo skvěle a ke konci jsem i útočil na první místo, které by mě vyneslo prémii půl bodu. Body potřebuji do celkového pořadí jako sůl, protože mi před dnešním závodem patřila průběžně 4. příčka.
Nakonec mě Hunter Kemper nenechal vyhrát úvodní disciplínu:) Lezl jsem hned za ním druhý a za mnou ostatní favorité – Bennett, Chrabot, Krňoš, Matthews, Dye.
Během prvních deseti kilometrů na obrátku, které byly proti větru, se vedoucí osmičlenná skupina držela pohromadě. Až druhých deset kilometru po větru se začaly zvětšovat rozestupy. Já však jezdil vzadu a nebyl schopen s tím něco udělat. Na vedoucí příčku se propracoval Starykowicz, za ním jezdila trojice Bennett, Chrabot a Mathews a pak Kemper, Dye a Krňoš. Během posledních deseti kilometrů mě ještě předjel Thompson, takže do depa jsem dojížděl až devátý. Nezbývalo tedy než obvyklé -hned od začátku nasadit ostré tempo.
Prvních 6km na obrátku po větru to letělo, ale o to větší bylo vedro. Těsně před obrátkou zjišťuji situaci – vedoucí tříčlenná skupina (Bennett, Chrabot, Matthews) má komfortní náskok a rozdají si to o bednu. Čtvrtý Starykowicz má sice taky značný náskok, ale není takovým běžcem, aby nebyl k poražení. Pátého Kempera mám kousek před sebou a při pohledu na něj i chuť běžet ještě rychleji. Protože před startem jsem jen jeho považoval za svého konkurenta v boji o běžeckou prémii. A teď když ho vidím před sebou je zřejmé, že pokud vydržím nasazené tempo i závěrečné 4km proti větru budu mít k dobru půl bodu. Na páté místo se posunuji na cca 4,5 míli. Do Chicaga jsem přilétl jednak, abych se aklimatizoval na příští závod a taky abych si vylepšil mé umístění v dosavadním pořadí série. Aby se druhé stalo skutečností, musel jsem dokončit 4. Starykowicze jsem před sebou zahlédl na zvlněné stezce pro cyklisty asi kilometr před cílem, kdy mi někdo nahlásil i ztrátu 15sekund. Přidal jsem:) Ale to stejné udělal i Andrew, když se cca 600metrů před cílem otočil a viděl mě pár desítek metrů za sebou. Při obíhání kolem chicagského akvária se mezera mezi námi vůbec nezmenšila a přepadla mě černá myšlenka, že to nestihnu. Tu jsem hned zahnal dalším zrychlením. Kolem Andrewa jsem se prohnal 150metrů před cílem a radost jsem mu tím rozhodně neudělal, jak mi v cíli pak řekl. Na to jsem mu odpověděl, že jsem mu dal na běh tříminutový náskok:)
Vítězství v závěrečném finiši pro sebe získal Matt Chrabot, druhý skončil Greg Bennett a třetí Paul Matthews.
V ženském závodě vyhrála favoritka číslo jedna Sarah Heskins, když z vody vylézala ve vedoucí dvojici s McLarthy. Od prvních kilometrů na kole se od svých soupeřek už jen vzdalovala. Radka se po dobrém plavání propadla na kole na desáté místo. Druhým nejrychlejším během se probojovala na 5. příčku v cíli. V celkovém hodnocení jsem se posunul s 29,5 body na třetí místo. Vede Potts (40,5b) před Dyem (32,5b). Další závod série je na programu 25. září v Los Angeles.
zpět>>
Copyright 2010, www.ospaly.cz
dvorka
byDvorka