Reportáže
Partneři
10.4.2011 Nautica South Beach Triathlon (USA)

Letošní ročník Race To The Toyota Cup začal tuto neděle v Miami. Letos je součástí série sedm závodů a pět nejlepších výsledků se počítá do celkové kvalifikace, kde vítěz opět dostane kromě prize money i vůz Toyota. Bodový systém série doznal od loňska drobných změn – vítěz závodu má 10b., druhý 9b. … 10. 1b. Novinkou v bodovém systému jsou prémie (jak bodové tak peněžní) za nejrychlejší plavání, kolo a běh v každém závodě, kdy nejrychlejší závodník v každé disciplíně si připíše navíc 0,5bodu.Na start Nautica South Beach Miami Triathlon se v 6:55 postavilo v kategorii Pro společně 22 mužů a 13 žen. Plavecká část v 25 stupňů teplém moři byla vytyčena podél pláže. Podle předpokladů vylézal na pláž první Andy Potts (před týdnem vyhral Ironman 70.3 Oceanside). Já vylézal 45 sekund za ním na 9. místě. Cyklistika vedená přes mosty mezi Miami Beach a Miami dowtown vynesla do čela Camerona Dye, za ním do depa dojela společně dvojice Potts, Yoder se ztrátou cca 1:45. Nejrychlejším cyklistickou čtyřicítku zajel časem 52:10 Michael Weiss (3. na Ironman 70.3 Ocenaside) a do depa dojížděl na 4.místě, následován Dirkem Bockelem. Já jsem se na kole pohyboval v sedmi členné skupině, která měla v druhém depu ztrátu na vedoucího muže 4 minuty. I když jsem do depa dojížděl na předposledním místě, z depa jsem vybíhal ze skupiny už druhý na celkovém 7. místě. Během pár metrů jsem předběhl Davida Thomsona (loni 3. v celkovém pořadí seriálu) a začal stíhat závodníky přede mnou. Díky skvělému servisu Radka Parnici jsem věděl, jak na tom jsem a jelikož jsem se cítil skvěle i přes jasnou oblohu a teplotu těsně pod 30 stupňů, ze svého tempa jsem neslevoval. Na metě 3km jsem stáhl na čelo už přes minutu, ale v pořadí jsem se posunul jen o jedno místo, když jsem předběhl Bockela.
Běh při tomto závodě je veden po cestě podél pláže tam a zpět. Polovina je po dřevěném asi 3metry širokém rovném mostku nad vegetací. Weisse jsem tak viděl před sebou, ale jeho náskok jsem stahoval jen nepatrně. Na obrátce jsem byl tedy 5. se ztrátou cca 2:20 minuty na Dye, 1:15 minuty na druhého Pottse a 30 sekund na Weisse, před kterým běžel ještě Yoder. Toho jsem předběhl na metě 6km. K Weissovi jsem se dostal až kilometr před cílem, ale na posun na druhé místo už bylo do cíle málo metrů…
Nakonec z toho bylo třetí místo, se ztrátou 45 sekund na vítězného Dye a 25 sekund druhého Pottse. Po shlédnutí výsledku mě „zklamal“ až druhý nejrychlejší běh za 31:17. Nejrychlejším běžcem byl Kaleb VanOrt (31:04), který byl zatím nejrychlejším běžcem na každém závodě, kterého se zúčastnil. Po prvním závodě tak sérii vede Dye (10b), před Pottsem (9,5b) a mnou (8b). Na to, že je teprve půlka dubna, tak jsem s výkonem spokojen:) Druhý závod Race To The Toyota Cup se uskuteční v pondělí 30.května v texaském Austinu.
zpět>>
Copyright 2010, www.ospaly.cz
dvorka
byDvorka