Reportáže
Partneři
9.7.2011 Life Time Minneapolis Triathlon (USA)

Čtyři dny po vítězství na mistrovském závodě v Pávově u Jihlavy, kde jsem vybojoval svůj devátý titul na olympijských tratích, jsem se postavil v Minneapolis na start závodů série Race To The Toyota Cup. Na tomto závodě jsem startoval již popáté, ale ještě nikdy nestál na bedně (nejlépe dvakrát 4.). Dnes jsem to chtěl napravit a stáhnout tak svou ztrátu v celkovém pořadí, ve kterém jsem byl před závodem 3.
Plavání v jezeře Nokomis, které mělo 26°C, se pro mě vyvíjelo neočekáváně dobře – do poloviny trati jsem měl ztrátu na vedoucího Andyho Pottse jen pár sekund! Plaval jsem na čtvrtém místě v nohách Matty Reeda, který se snažil udržet za Cameronem Dyem. Ten se bez problémů vezl za Andym. Pak však Mattymu prvně spadla plavecká čapka, pak se mezi ním a Camem udělala díra a po dalších pár desítkách metrů si začal Matt spravovat brejličky. V tu chvíli jsme plavali proti vlnám, protože ranní obloha nad Minneapolisem byla černá, občas spadla nějaká kapka a foukal silný vítr před blížící se bouří, která naštěstí dějiště závodu minula. Dostal jsem se tak na 3. pozici, ale Andy s Camem už byli moc vepředu. Z vody jsem i tak vylézal 3. se ztrátou cca 30sec. Prvních 10km na kole se mi jelo pocitově dobře a držel se na 3.místě. Pak mě předjel Matt a já bohužel zjistil, že nemám na to, abych jel s ním. Za dalších 5km se to stejné opakovalo, když mě předjížděl Greg Bennett a na 25.km to dovršil David Thompson – zdejší cyklistická trať mi prostě nesedí…Trochu frustrován jsem dojížděl do depa na 7.místě a psychicky se povzbuzoval tím, že loni po minutové penalizaci na kole, kdy mě vypadl bizon, jsem dojížděl 9. a do cíle doběhl 4.

Při dojíždění do depa jsem si zjistil pořadí a odstupy, protože se cyklistická část míjí s běžeckou. Na 1.místě Matt, těsně za ním Cam, třetí Greg, čtvrtý David a až pátý leader série Andy, cca 30 sec přede mnou. Zatím jsem měl letos na všech závodech lepší běžecký čas než on. Na bednu to vypadalo nadějně. Vyběhl jsem z depa a zíral před sebe na cyklistickou stezku, která vede parkem kolem jezera a po které vede běžecká trať, abych tam našel svůj bod zájmu – soupeře před sebou. Prvního jsem zahlédl Davida a po cca 1,5km jsem se posunul na 5.místo. Pak se mi tam začaly motat ženský, který startovaly 10:43 před námi – letos byl opět vyhlášen Battle Of The Sexes – vypsaná prémie pro toho, kdo proběhne první cílem. Celých dalších 5km se pro mě nic nezměnilo – stále 5.místo a nikdo na dohled – i komentátor závodu při mém probíhání po prvním okruhu oznámil, že běžím velmi pěkně a rychle, ale jsem stále 5. Až na 7,5km jsem předběhl Camerona a před sebou uviděl dvojici Andy – Greg. Ale rozestupy po kole byly veliké. Navíc Andy běžel o 7sec rychleji než já. Já dal desítku na sekundu stejně jako loni – 31:48 a už potřetí v Minneapolis doběhl 4. – to naštve:)
V celkovém pořadí série jsem tak klesl na 4.místo, když mě na 3. vystřídal vítěz dnešního závodu Matt. Vede stále (a až do finálového závodu povede) Andy, který má dvě vítězství a dvě druhá místa. Do celkového pořadí se počítají 4 závody a finále, které se boduje dvojnásobně. Jelikož mé prozatímní výsledky na obhajobu nestačí, uvažuji, že pojedu i závod v Chicagu na konci srpna.