Reportáže
Partneři
26.5.2012 Run-up B-Tower Spielberg

První závod sedmidílného seriálu běhu do schodů Run-up 2012 (www.run-up.cz) se uskutečnil v Brně v nově postavené budově B-Tower Spielberg. Trať: cca 200 metrový úsek okolo jezírka před budovou a pak 20 pater po pravotočivém schodišti vzhůru. Sytém závodu: nejdříve se běží rozběh, ze kterého do večerního finále postoupí 22 nejrychlejších.
V Brně se na start závodu Elite v kategorii muži postavilo 120 závodníků. Jelikož jsem takový to typ závod běžel poprvé, byl jsem rád, že se běží nejdřív rozběh a pak finále. Aspoň se podívám na trať a vyzkouším taktiku na finále. Ale nějakou zkušenost s během do schodů mám – ve svých triatlonových začátcích, když jsem ještě bydlel v panelovém domě v nejvyšším sedmém patře, jsem po každém běžeckém tréninku schody poctivě vyběhl. Je ale pravda, že to už je 20 let nazpět:) A jelikož tehdy jsem běhával po jednom schodu, abych nedupal a nerušil sousedy, zvolil jsem stejnou taktiku i do rozběhu. Profesorsky jsem si pohlídal 22. postupovou pozici, když jsem 23. muže v pořadí porazil o 1,22 sekundy :) Časem 3:12,58 jsem za vítězem rozběhu (2:49,01) zaostal o 23,57sekundy. Do večerního finále jsem tak vybíhal první. Bylo jasné, že má taktika v rozběhu byla špatná. Většina upozornění před závodem byla, že v půlce už nebudu moct a nahoře vyplivnu plíce. Během rozběhu jsem se do tohoto stavu nedostal. Jako rozcvičení před finálem jsem si vyběhl pětkrát do 3.patra a vyzkoušel výběh po dvou schodech – do 3.patra to šlo:) Ve finále jsem se už nešetřil a 20 poschodí vylétl po dvou schodech. Na plicích mě začalo pálit sice už v 5. patře a má grimasa v patře 18. patře (viz. foto) svědčí, že to nebyla procházka růžovým sadem:)
Odměnou mi bylo zlepšení o více než 30 sekund. Cílový čas 2:42,83 nakonec znamenal 4. místo celkově a 3. v mé kategorii, když jsem za vítězným Viktorem Novotným zaostal o necelé 2 sekundy. Výsledkem jsem se kvalifikoval na mistrovství ČR, které se uskuteční na konci září v Ostravě. Ale nepředpokládám, že bych tam jel – to bych musel běh do schodů víc trénovat a není to nic příjemného:) Jednou to stačilo.

Výsledky zde.

zpět>>
Copyright 2010, www.ospaly.cz
dvorka
byDvorka