Reportáže
Partneři
Grand Prix Beauvais (FRA)

Druhý závod francouzské Grand Prix se uskutečnil v Beauvais, městečku vzdáleném 70km na sever od Paříže. Náš tým nastoupil ve složení Alistar a Jonathan Brownlee, Olly Freeman, Aurelien Lescure a já. Po prvním závodě před třemi týdny jsme byli v hodnocení týmů „až“ druzí a tak byl náš cíl jasný – v Beauvais zvítězit! To měli zaručit bratři Brownlee a Freeman, kteří jsou vynikajícími plavci a měli být bez problémů v první skupině. Já s Aurelienem, jsem jim měli „krýt“ záda z hlavního balíku a být připraveni, kdyby se něco stalo. Bohužel se při tomto závodě stalo více nepříjemných věcí. Freeman, na rozdíl od prvního závodů, kde vyplaval první, neměl svůj den a z našeho týmu vylezl poslední. V první skupině nechyběli Jonathan s Alistarem. Já s Aurelienem jsem nasedali kolem 20.místo. Bohužel Alistar měl hned na úvodu cyklistiky defekt a po výměně kola musel náš hlavní balík dojíždět. Když jsme se na 6.km cyklistiky srovnali na předních místech s Aurelienem a Alistarem, nezbývalo nám nic jiného, než pořádně šlapat a snažit se stáhnout náskok vedoucí osmi členné skupiny, kde jsme měli pouze jednoho zástupce – Jonathana. Vedoucí tým Grand Prix, domácí Beauvais, tam měl podle předpokladů zástupce čtyři. Jejich 5. člen, Stephan Bignet, udělal pro svůj tým velkou práci v hlavním balíku, kdy se takticky pohyboval na 4. pozici a nechal tak tahat špici jen nás tři. I přes některé pokusy o únik nebo o odblokování Bigneta, aby mohli střídat i ostatní (ale asi nechtěli), jsme ve třech odtáhli většinu cyklistiky. Oproti první skupině jsme však hodně ztratili a na běh vybíhali s více než 90 sekundovou ztrátou. V první skupině šel nezadržitelně do čela Jonathan, z našeho balíku pak Alistar. Běžecky dominovali, když zaběhli stejný čas a třetímu nejrychlejšímu běžci dali na 5ti kilometrech 15sekund. I mně se běželo fajn a zaběhl jsem z hlavního balíku třetí nejrychlejší čas a celkově skončil 12. Jonathan bez problémů vyhrál, Alistar stačil z prvního balíku předběhnout pouze jednoho závodníka a skončil 9. V týmech jsme tak byli opět druzí za týmem z Beauvais a po dvou závodech už ztrácíme 4 body. Náš tým tak čeká v dalších třech závodech těžká práce, která by měla vést k obhajobě titulu mistra Francie! zpět>>