Reportáže
Partneři
MČR Mělník 2010

V Mělníku pokračoval dalším závodem letošní seriál mistrovství ČR. Tratě stejné jako loni, cyklistické prémie i prémie za absolutního vítězství také. Jen s tím rozdílem, že náskok žen byl tentokrát o minutu větší – 8:35.
Nádherné letní počasí, které panovalo během týdne a které zpříjemnilo mou dovolenou s Olčou v Českém ráji, se v sobotu výrazně změnilo – denní teplota klesla o 15 stupňů a 15minut před startem závodu začalo pršet. Ideální počasí pro vytrvalostní sport:)
Na startu se objevil nejlepší plavec mezi triatlonisty – slovenský reprezentant Richard Varga, takže bylo jasné, že se poplave rychle. Richard vylezl s náskokem první, já šel z vody na 6. místě. Hned se zformovala sedmi členná skupinka, která se snažila co nejdříve zlikvidovat Richardův náskok. Pár desítek metrů před cyklistickou prémií na konci prvního stoupání jsem Richarda předjel a dojel si pro prémii. Jelikož déšť nepřestával z kopce a v zatáčkách jezdila naše vedoucí skupina velmi opatrně. Toho využil Hirt, který se v průběhu 20ti kilometrové cyklistické části na nás dotáhl. Druhou prémii ve třetím výjezdu jsem takticky podcenil a dojel třetí. Vybojoval ji Vojta Dědek, jehož trenér mi před závodem vzkázal, že Vojta jede na prémie:) V poslední okruhu měl Richard Varga defekt, když byl nucen projet louží, ale bohužel se v ní schovávala díra. Ke konci cyklistiky přestalo pršet a do depa přijel první Honza Čelůstka.
Z depa jsem vybíhal na 5.pozici, protože mě chvíli trvalo, než jsem si vyndal běžecké boty z igelitu, který je chránil proti dešťovým kapkám. Hned od začátku do toho šel naplno Přéma Švarc. Z kopce a po rovině mu to šlo parádně, do kopce už tak ne. Během prvního okruhu jsme si hlavně díky němu udělali slušný náskok na dvojici Čelůstka-Kubínek. Jelikož jsem nepředpokládal, že bychom stáhli náskok první ženy, zaměřil jsem se jen na souboj o vítězství mezi muži a naplánoval si finální útok do závěrečného třetího stoupání mělnickými vinicemi. Ale už v závěru druhého výběhu k náměstí se mezi mnou a Přémou udělala menší díra. Tak jsem natáhl krok a začal se mu vzdalovat. A po té, co jsem při seběhu uviděl před sebou i první ženu – Tamaru Stonovou, přidal jsem ještě víc:)
Takže jsem po roce v Mělníce opět zvítězil jak v kategorii mužů, tak i celkově. Náskok žen na příští rok jsem stanovil na cca 9 minut – to už je dost, takže příští rok tento závod nepojedu:)
zpět>>
Copyright 2010, www.ospaly.cz
dvorka
byDvorka