Reportáže
Partneři
Nautica New York City Triathlon 2010 (USA)

V polovině série Life Time Fitness Series Race To The Toyota Cup je průběžné pořadí následující : vede David Thomson s 22000 body (jako jediný bodoval na všech dosavadních třech závodech) a o druhé místo se s 17000 body dělí obhájce titulu Matt Reed (4. ve Philadelphii a vítěz z Minneapolis) a Filip Ospalý (4. v Minneapolis a vítěz z New Yorku!!!:)))
A jak k tomu dnes na Manhattanu vlastně došlo?:)))
Včera večer ,když jsem usínal, tak jsem na NY myslel pouze negativně…od pátečního příletu po sobotní večer mě nic pozitivního nepotkalo, spíše naopak…A tak jsem si ráno před startem řekl, že pokud chci,abych na svou první návštěvu NY vzpomínal s úsměvem na rtech, je potřeba vyhrát! A jak jsem si řekl, tak jsem i udělal!
Startovní výstřel zazněl přesně v 05:50 a profíci se po hlavě vrhli do 25 stupňů teplé Hudson river. Po proudu se plavalo fajn a po 12 minutách plavání podél břehu jedním směrem jsem vylézal z vody 3. v kontaktu s nejrychlejším plavcem. 600metrový přeběh do depa jsem využil k převzetí role leadra závodu a k menšímu náskoku, který ještě narostl po té, co většina závodníku použil plavecké kombinézy. Jedině závodníci používající kombinézu Kiwami Amphibian plavecké kombinézy nepoužívají!!!
Prvních 18km na zvlněné trati podél řeky směrem na Bronx jsem s náskokem cca 30sec na Matta Reeda okupoval čelo závodu. Na 20.km mě dojel a předjel jeden z nejlepších cyklistů v sérii David Thompson. Překvapivě pro mě přijel bez Matta. „Chytl“ jsem ho a druhou polovinu cyklistiky jsem odjel v rozmezí 10 až 100metrů za ním. 10metrů mě od něho dělilo vždy na vrcholu stoupání, 100metrů naopak po sjezdu. 2km před depem, kde byla druhá obrátka o 180 stupňů jsem zjistil, že Matt ztrácí skoro minutu. Skoro 42 kilometrovou trať jsem prolétl za cca 57minut o minutu pomaleji než nejlepší cyklista Thompson. Davida jsem předběhl po pár stech metrech a bezpečně se ujal vedení, které jsem při výbězích a sebězích v Central Parku potvrdil a nejrychlejším během dne (31:28) konečně vyhrál jeden ze závodů Life Time Fitness Series Race To The Toyota Cup.
Tréninkově si závod v NY dal i Petr Vabroušek, kterého příští víkend čeká Ironman Lake Placid. Svůj cíl – nedostat od vítěze víc jak 10minut splnil a nejen pro sebe překvapivě dokončil na 8. místě:) Pro mě osobně byla jeho účast příjemným zpestřením desetidenního odloučení od domova:) Příští závod série se uskuteční poslední srpnový víkend v Chicagu. Do té doby mé čekájí domácí povinnosti v podobě startů na MČR v Mělníku a Táboře a především Ironman 70,3 Germany, které je současně mistrovstvím Evropy na těchto tratích.
zpět>>
Copyright 2010, www.ospaly.cz
dvorka
byDvorka