Reportáže
Partneři
Super Sprint Triathlon Grand Prix 2010 (USA)Super Sprint Triathlon Grand Prix a její promo závod se uskutečnil tuto neděli v Oceanside v Kalifornii. Tratě: 0,3km-8km-2,5km-0,3km-8km-2,5km. Plavání ve vlnách Tichého oceánu, cyklistika po pobřežní promenádě tam a zpět v 8 okruzích, běh ve 4 okruzích s nádherným výběhem na rampu nad promenádou. Jasno, trochu vítr, teplota vody cca 19 stupňů, vzduchu cca 23 stupňů. Na start 18 atletů mezi nimiž nechyběli jména jako Chris McCormack, Jarrod Shoemaker, Matty Reed, Paul Amey, Cameron Dye, Richie Cunningham…
Pří předstartovním představování divákům mě potěšil Macca, když po mém představení do davu vykřikl „Today´s winner“.
Ale ze začátku to tak nevypadalo…První plavání, které se zvětší části přeměnilo na přeskakování a podplouvání vln na mělčině mě nesedlo a z vody jsem vylézal až kolem 10.místa. Během prvních okruhů se tak vepředu zformovala silná skupina 8 závodníků, kde nejvíce udával tempo Macca. Já jel ve trojici s Mattem a Brianem Fleischmanem, ale na první skupinu jsme ztráceli a po kole v depu to bylo 25 sekund. Na běhu jsem na nic nečekal a už na konci prvního okruhu (600m) jsem předbíhal posledního běžce první skupiny. V dalších okruzích to byl závodník za závodníkem, až jsem do depa po běhu vbíhal 4. pár sekund za vedoucím Benem Collinsem. V druhém plavání jsem se snažil, co to šlo, abych udržel kontakt a povedlo se. Sice opět poodskočil Ben s Bredanem Sextnem, ale na kolo jsem naskakoval s Cameronem a Jarrodem. Cca 5 sekund jsme měli stáhnout během okamžiku. Jenže při průjezdu do druhého okruhu se k vedoucí dvojici přidali z depa vyběhnuvší Paul a Richie a rázem jich bylo před námi o jednoho víc než nás. Naštěstí v 5. a 6. okruhu předvedl Cameron, že byl nejlepším cyklistou letošní Life Time Fitness Serie a aniž by se nechal vystřídat nás dotáhl na čelo. Naposledy do depa dojela tak vepředu 5ti členná skupina – Ben, Bredan, Cameron, já a Jarrod. Z depa jsem vybíhal na druhém místě, ale už na první obrátce po 100metrech jsem byl v čele osamocen. Pak jsem po běžecké trati a rampě létal nahoru a dolu stejně jako v prvním běhu a nedal soupeřům šanci pomyslet na vítězství!!! Druhý doběhl Jarrod, třetí Bredan. Matt 6. a Macca 8. Pokud si prohlédnete všechny fotky mého kamaráda Toma na: http://picasaweb.google.com/tom.majek/SuperSprintTriathlonOceanside2010# získáte pěkný přehled o tom, jak se závod vyvíjel:)
Nádherně zorganizovaný závod se skvělým obsazením mě utvrdil v tom, že jsem na Clearwater rychlostně výborně připraven. V Clermontu, kam se nyní přesouvám, tak už potrénuji jen vytrvalost a především dobiji baterky. Startovní listina je plná opět skvělými jmény – M. Realert, M. Reed, D. Fontana, S. Sudrie, P. Amey, R. Colucci, J. Gambler, L. Griffin a mnoho dalších.
zpět>>
Copyright 2010, www.ospaly.cz
dvorka
byDvorka