CS

EN
FILIP OSPALÝ
TRIATLON

Novinky

Soustředění ve Španělsku

07.01.2014

Ondřej Exner se na soustředění v Lloret de Mar chystá prohánět Filipa Ospalého.

exatitul.jpgOndřej Exner se na soustředění v Lloret de Mar chystá prohánět Filipa Ospalého. S Filipem je domluveno několik krátkých seminářů a také společný plavecký trénink, na kterém zájemcům poradí s technikou. (www.triatlet.cz) 
Ondřej Exner se na soustředění v Lloret de Mar chystá prohánět Filipa Ospalého.  


Ondřej Ener patřil k elitním domácím triatlonistům na  krátkých i dlouhých tratích. Osud ho zavál do Španělska, kde již několik let žije a pracuje a pro triatlonisty požádá tradiční soustředění v Lloret de Mar

Ondro, dlouho už žiješ ve Španělsku, co tě vedlo k přestěhování?
Už je to nějakých 20 let, kdy jsem s partou triatlonistů odjel na zimu do Španělska trénovat, takže za vším je samozřejmě triatlon. No a později i možnost zde závodit a pracovat. A nakonec už zůstala jen ta práce.
 
Vyhovuje ti tamní styl života a čím se vlastně živíš?
Samozřejmě že mi vyhovuje, jinak bych tu nezůstal. Začal jsem zde nejprve pracovat jako plavčík, postupně jsem začal plavčíky řídit a došlo to tak daleko, že jsem v letošním roce šéfoval práci plavčíků v pěti akvaparcích. 
 
Býval jsi výborný závodník v krátkém triatlonu v dobách Kočaře, Milichovského a nebo Adamce a pak také skvělým závodníkem na dlouhých tratích, s osobáčkem pokud se nepletu 8:45hod. Nestýská se ti po ironmanu? Jaká je tvoje aktuální sportovní výkonost, co ty a sport, zúčastňuješ se občas nějakých závodů?
Opravím tě. Osobák ironmana mám o minutku lepší a sice  čas 8:44hodin. Nicméně po ironmanu jako takovém se mi nestýská, ale na triatlon jsem nezanevřel. Sleduji ho na internetu a vloni po 7 letech nezávodění jsem si dokonce střihnul sprint a mezi 400 startujícimi to bylo 2. místo. Letos po pár týdnech běhání jsem se zase po dlouhé době postavil na start běžeckého závodu a byla z toho desítka za 37:40’. Takže za mě pořád spokojenost. Ale jinak je to s časem na sport bída. Je ho opravdu málo.
 
Vím, že se pořád snažíš hýbat, pravidelně spolupořádáš každý březen soustředění v Lloret de Mar. Jak to vypadá letos? Pojede se, jsou nějaké novinky?
 
Ano, soustředění pořádá moje cestovní agentura Pro sport tour už 13 let, máme v tomto myslím tady u nás, největší tradici. Odjezd je pravidelně vždy v první úterý v březnu. Účastníky jsou cyklisté, triatlonisté a nebo třeba také běžci. A to jak hobíci, tak špičkoví sportovci. V Lloret de Mar v té době panují ideální podmínky pro trénink, které jsou o něco stálejší, než ostrovní podmínky třeba na Mallorce. Ve sportovním centru, které je přímo u hotelu jsou dispozici jsou dva 25m bazény, plně vybavená posilovna, tartanový ovál, regenerace ve formě vířivky a páry. Cyklisté zde najdou jak rovinatý profil, tak mírné dlouhé, ale i kratší prudké kopce. Podle mě ideální podmínky pro jarní soustředění.
 
A nějaká novinka?
 
Ano máme jednu velkou pecku pro letošní rok. Na soustředění s námi pojede také Filip Ospalý. Potěšil nás jeho zájem a navíc byl i vstřícný a podařilo se nám s ním domluvit několik krátkých seminářů a také společný plavecký trénink, na kterém zájemcům poradí s technikou. Myslím, že je to lákávé pro všechny, kteří byli stejně jako já příjemně šokovaní z Filipova času na Ironmanu Florida. No třeba mě při společném tréninku ještě chytne druhá míza, zblázním se a opět začnu závodit   

A prohánět Filipa?

Tak časy kdy jsem s Filipem dokázal držet krok jsou tak dávno, že si je ani nepamatuju. Marně přemýšlím, v čem bych ho na soutředění v Lloret de Mar mohl prohánět. Možná u večeře, kličkování mezi švedskými stoly plnými dobrot v hotelové jídelně je vcelku mojí silnou disciplínou   

 
Vloni se ti narodila dcerka, jak to vypadá s nadáním, bude to plavkyně po mamince a nebo triatlonistka po tatínkovi?

Necháme to na ní. Třeba ji bude víc bavit 


Více o soustředění ve Španělsku zde


Partneři

webDvorak