CS

EN

Český pohár v Opavě

15.07.2014

Český pohár v triatlonu, Opava, 12.7.

Bezhákový triatlon, 1,5 – 44 – 10km

 Závod v Opavě, kde se triatlon uskutečnil po 20ti letech, byl v mé letošní zkrácené závodní sezóně jediný podnik na našem území, který jsem absolvoval od startu až do cíle v závodním nasazení.

 Počasí ideální – polojasno, těsně nad 20´C, menší přeháňka na konci kola a začátku běhu, teplota vody přes 22´C.

Plavání ve Stříbrném jezeře v Opavě – Kateřinky ve dvou okruzích, cyklistika ve čtyřech okruzích s uzavřením provozu. Rovinatý profil na území ČR i Polska. Běh také ve čtyřech okruzích po stezce podél řeky Opavy.

Konkurence slušnáJ Především borci EKOL teamu už by mě rádi porazili. Nahrával jim fakt, že jsem před šesti dny absolvoval střední triatlon v Norsku a kvůli operacím není má běžecká výkonnost nejvyšší.

Ale nenechal jsem nic na náhodou a čelo závodu jsem kontroloval hned od startu. V plavání jsem se udržel nejlepších plavců a s minimální ztrátou lezl na 4. místě. Na čelo závodu jsem se dostal pár desítek metrů po depu a už tam nikoho nepustilJ Sice mě ještě v prvním okruhu cyklistiky stačili Lukáš Kočař s Honzou Volárem, ale od druhého už můj náskok narůstal.

 Po 44km a 1hodině a 35 sekundách v sedle jsem  měl náskok na druhého Volára necelé 2 minuty. Kolena po operacích drží. Svaly se po závodě v Norsku daly do kupy den před tímto stratem a to naštěstí stačiloJ Od prvních metrů jsem se začal vzdalovat i druhému v pořadí a v cíli z toho byl náskok 4min6sec a 4min26sec na třetího Laďu Dvořáka.

 Díky Jirkovi Jelínkovi za perfektně uspořádaný závod a soupeřům, že mě nechali vyhrát :)

Můj další start bude 27.7. Ironman Zurich.

Partneři

webDvorak