CS

EN

Ironman 70.3 Pays D'Aix 2015

04.05.2015

První květnova neděle v Aix en Provance a okolí - polojasno, ranní teplota 15'C, odpoledni 22'C, mírný jižní vítr a 2500 závodníků snažících se co nejrychleji uplavat 1,9km ve vodě s teplotou 18'C, ujet na kole 90km s převýšením cca 1000m a ubehnout pulmaraton ve čtyřech okruzích ve městě s převýšením cca 180m.

Nejlépe se to povedlo Němci Andi Bochererovi, svěřenci Luboše Bílka,který se po loňských zdravotních problémech vrátil ve velkém stylu: po nejrychlejším plavání (23:09), sólové jízdě na kole (2:12:21) zaběhl 21km za 1:16:48 a cílem proběhl o 12 sekund dřív, než dotirajici krajan Boris Stein. Třetí místo vybojoval Švýcar Jan Van Berkel,z kterého si přes i po závodě dělali všichni legraci a ptali se ho,kde ma lyže - před nedávnem ohlasil, ze konci s triatlonem a bude se venovat jen bezkam s cílem kvalifikovat se na Olympijské hry.

Můj výkon se od minulých závodu v únoru o dost zlepšil, ale bohužel ještě to na nejlepší nestačí. Bezproblémové zůstává plavání. I když ztráta 25" na Andiho a 20" na druhého Sylvaina Sudrieho zamrzi. Mým cílem bylo vyplavat s nejlepšími bez ztráty. Takhle jsem do depa dotáhl na třetím místě skupinu skoro 15 atletů za zády. Andi využil malého náskoku a hned od počátku cyklistiky začal ujizdet sólo. Za nim se během krátké doby sjela trojice Joe Gambles, Sudrie a Van Berkel. Já se pohyboval v popředí velké skupiny se ztrátou cca 50" na trojici po 10km. Jak to bývá v triatlonu běžně, jednotlivec či mala skupina jede rychleji než velká,tak naše ztráta narůstala. Ještě tu byla šance na zlepšení v podání slabších plavců a vynikajících cyklistů - Míchi Weisse a Steina. Ti nás dojeli kolem 40.km - Stein předjel celou skupinu a začal ujizdet a jediný Domenico Passuelo ho uvisel. Weiss zůstal par kilometru na cele skupiny a trochu pohl s jejím tempem, než se mu podařilo v technickém sjezdu ujet. V te době jsem mel bohužel já slabší chvilku a v nekonečných zatáčkách jsem se od skupiny odpojil. V následném 5ti kilometrové prudkém stoupání jsem jen posbíral dva odpadlíky a dotáhl je do depa. Ztráta byla veliká (cas kola 2:19:48), pořadí vysoké. Ale první kilometry se mi dařilo běžet stejně tempo jako vedoucí závodníci a stahoval jsem ztrátu na slabší běžce přede mnou. Z 18.místa jsem se během poloviny trati posunul na 10., než na me na 12.km přišla krize a musel jsem vyrazne snížit své tempo (čas běhu 1:19:09).

No ale,jak jsem psal v uvodu, je potřeba makat a makat. Další závod je za tři týdny v italském Rimini - ME ve středním triatlonu.

Partneři

webDvorak