CS

EN
FILIP OSPALÝ
TRIATLON

Novinky

Ironman 70.3 Miami

28.10.2013

Ironman 70.3 Miami - 2.místo a mezičasy 24:04 (1,9km plavání) - 2:05:19 (90km kolo) - 1:11:42 (21km běh). Nemůžu být nespokojen. Navíc po vítězství na Ironman 70.3 Pays D´Aix na konci září další body do rankingu 70.3, kde už jsem nyní v druhé desítce. Takže by mě už nemělo uniknout mistrovství světa na těchto tratích v příštím roce, které se uskuteční 9.září v kanadském Mont Trembland. Závod v Miami se koná na rovinatých tratích -plavání bez vln v uzavřeném přístavišti v dowtownu v jednom okruhu, cyklistika tam a zpět, kdy od 10.km až do obrátky je jen jedna zatáčka, běh ve dvou okruzích tam a zpět s přeběhem jednoho z miamských mostů, tzn. s táhlým nepříjemným kopcem, který závodníci absolvovali celkem čtyřikrát.


Na startu kategorie M Pro bylo v 7hodin 25 minut celkem 48 triatlonistů (s číslem 1 obhájce titulu a letošní vícemistr svět na těchto tratích, Kiwi Terenzo Bozzone, s číslem 48 já:)) Papíroví favorité zvládli plavání v přední skupině za 24minut. Jediný, kdo ztratil šance na dobré  umístění už ve vodě byl Brit Ritchie Nicholls  (letošní mistr Evropy a vynikající běžec, kdy letos vždy dokázal při závodě běžet půlmaratón pod 1:10). Zaostal za vedoucí skupinou  2,5minuty. Celkem 16 závodníků vylezlo z vody v rozmezí 26sekund. Na cyklistickou
obrátku na 45.km jich dojelo spolu za 1hod a 4min jedenáct. Čtyři nestačili tempu a pro jednoho, Američana Bena Collinse bylo tempo pomalé, takže na obrátce měl na vedoucí pozici náskok 1,5minuty. Já jsem se prvních 15km cyklistiky pohyboval na druhém až třetím místě ve skupině a po vyjetí z města jsem se schoval do její poloviny. Cesta zpět do města byla s mírným větrem v zádech, takže zatímco posledních 20km na obrátku jsme jeli kolem 40km/h, za obrátkou se rychlost blížila 50km/h. Bohužel jsem se nechal ukonejšit naší rychlostí a nesledoval dění vepředu skupiny (ono to ani moc nejde, když jedete v polovině cyklistického hada, kdy mezi závodníky, kteří jedou v řadě za sebou, jsou desetimetrové rozestupy jede se pořád rovně). Tam se totiž odpojili Bozzone a Němec Nils Fromhold a podařilo se jim z naší skupiny odjet. Druhou půlku trati zvládli pod hodinu a stáhli náskok vedoucího Collinse na 40 sekund. Naše skupina, jejíž tempo v závěrečné třetině udával Australan Todd Skipworth, Američan Matty Reed a já a druhou polovinu závodu jela 1h1min, dojela 1min20" za dvojicí Bozzone-Fromhold. Na běh jsem vyrážel naštván na sebe, že mám ztrátu na největšího favorita závodu a s cílem ji smazat, co nejrychleji. Prvních 4,5kilometru (s prvním přeběhem mostu proti větru) jsem prolétl za 14minut a předběhl lídra závodu po cyklistice Collinse, dotáhl se na Fromholda a náskok vedoucího Bozzoneho stáhl na 20sekund. Po obrátce se však zákonitě mé tempo zpomalilo a v polovině běhu byla má ztráta na prvního stále kolem 20sekund a náskok na třetího jen pár metrů.

Po otáčce se však dostavila krize, která měla za následek, že Bozzone vepředu si opět začal budovat náskok, který měl po kole a já se propadl na třetí místo a běžel pár metrů za druhým. Při třetím přeběhu přes most jsem se dotáhl na Fromholda a společně se přeplazili přes kopec. Na obrátce jsem zjistil, že za námi běžící Portugalec Bruno Pais, běží rovnoměrné tempo a díky našemu velkému zpomalení se začíná přibližovat. Mě se však podařilo ještě jednou od Fromholda odpadnout a musel jsem se chvíli odpočinout za jedním závodníkem kategorie age-group. Který mě však při výběhu přes most povzbudil a ukázal, ať Fromholda zase doběhnu.To jsem na vrcholu mostu udělal, z mostu pak natáhl krok  do cíle mu nadělil ještě jednu minutu. Před Fromholda se ještě dostal Pais, ale v cíli byl diskvalifikován za nezastavení v Penalty Boxu během cyklistiky, kdy dostal dvě červené karty za drafting a blokování. Vítězný Bozzone tak zopakoval úspěch z minulého roku a cílovou bránu mohl projít v klidu s dvouminutovým náskokem. Já si sice prošel na běžecké tratí krizemi, ale vzhledem k mému dalšímu závodu, sobotnímu Ironman Florida, kdy všichni tvrdí, že tam těch krizí bude několik, je dobré, že jsem jejich překonávání natrénoval už v Miami:) Teď tedy jen kvalitní odpočinek v Orlandu. Důkladná regenerace, která začala hned po obědě po závodě, kdy jsem měl kvalitní masáž od kamarádky Evy, která mě nabídla během pobytu v Miami vynikající homestay přímo na South Beach a za to ji moc děkuji!

Partneři

webDvorak